Forumi Kaēanikas
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortaliPortali  Latest imagesLatest images  identifikimiidentifikimi  RegjistrohuRegjistrohu  

 

 72 pėr qind e britanikėve i spiunojnė fėmijėt e tyre nė internet

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin
Admin


Male Numri i postimeve : 262
Location : Kaēanik
Registration date : 24/06/2008

72 pėr qind e britanikėve i spiunojnė fėmijėt e tyre nė internet Empty
MesazhTitulli: 72 pėr qind e britanikėve i spiunojnė fėmijėt e tyre nė internet   72 pėr qind e britanikėve i spiunojnė fėmijėt e tyre nė internet EmptyThu Aug 14, 2008 11:17 am

72 pėr qind e britanikėve i spiunojnė fėmijėt e tyre nė internet F.0811050141594_m


Aktivitetet e fėmijėve tė tyre nė internet i spiunojnė 72 pėr qind e prindėrve nė Britani tė Madhe, kanė dėshmuar rezultatet e hulumtimit tė cilin e ka kryer kompania “Garlic”, e specializuar pėr analizimin e privacisė sė shfrytėzuesve nė rrjetin e internetit.

Njė e katėrta e prindėrve lidhen fshehtazi nė internet, me fjalėkalimet e fėmijėve tė tyre, pėr pasur qasje nė postėn elektronike dhe shkėmbimin e informatave nėpėrmes rrjeteve shoqėrore.

Njė e katėrta tjetėr pėrdorė mėnyrė shumė mė tė sofistikuar, e kjo ėshtė hapja e regjistrimeve tė rrejshme nė internet pėr tė kontrolluar fėmijėt e tyre.

Kjo masė paraprake e prindėrve, sipas mendimit tė “Garlic”, mund tė sqarohet me aktivitetet e ndaluar tė fėmijėve tė tyre, kanė njoftuar disa agjenci lajmesh.

Nė Britani tė Madhe, siē vlerėsohet, 750.000 fėmijė nė mes moshave tetė dhe 12 vjeē janė tė regjistruar nė rrjetet shoqėrore siē janė "Bebo", "MySpace" e "Facebook", edhe pse pėr kėtė regjistrim ėshtė e nevojshme qė tė kenė 13 vjet, e madje edhe 14 nė atė "MySpace".
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
72 pėr qind e britanikėve i spiunojnė fėmijėt e tyre nė internet
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Forumi Kaēanikas :: Informacione & Diskutime te Ndryshme :: Lajmet e Portalit...-
Kėrce tek: