Forumi Kaēanikas
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortaliPortali  Latest imagesLatest images  identifikimiidentifikimi  RegjistrohuRegjistrohu  

 

 Asus do tė lansojė ultralaptopin S101

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin
Admin


Male Numri i postimeve : 262
Location : Kaēanik
Registration date : 24/06/2008

Asus do tė lansojė ultralaptopin S101 Empty
MesazhTitulli: Asus do tė lansojė ultralaptopin S101   Asus do tė lansojė ultralaptopin S101 EmptyThu Aug 14, 2008 11:13 am

Asus do tė lansojė ultralaptopin S101 F.0811035136265_m


Prodhuesi tajvanez i kompjuterėve “Asus” sė shpejti do tė lėshojė nė treg ultralaptopin S101, kanė njoftuar nė Taipei.

Kompjuteri S101, i cili ende ėshtė nė fazė tė prototipit, ėshtė shumė i hollė, mes 1.6 dhe 2.1 centimetra, derisa trashėsia e paraardhėsve tė tij ka qenė mė e madhe pėr rreth dhjetė milimetra.

Ky kompjuter, pesha e tė cilit do tė duhej tė ishte diē mė e vogėl se njė kilogramė, pėrmban memorien SSD (Solid-State Drive) prej 32 dhe 64 gigabajt, procesor "Atom" tė prodhuesit amerikan Intel prej 1.6 gigaherc dhe ekran prej 10.2 inēėsh.

Pajisja, sipas thashethemeve elektronike franceze, do tė duhej tė paraqitej nė treg kah mesi i muajit shtator tė kėtij viti me ēmim nė mes 699 e 899 dollarė (apo 450 e 585 euro).

Kompania "Asus" planifikon qė me ofertėn e kompjuterit S101 t’i joshė blerėsit tė cilėt duan tė blejnė laptopė me performansa diē mė tė dobėta, por i lirė edhe ultra i lehtė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Asus do tė lansojė ultralaptopin S101
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Forumi Kaēanikas :: Informacione & Diskutime te Ndryshme :: Lajmet e Portalit...-
Kėrce tek: