Forumi Kaēanikas
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortaliPortali  Latest imagesLatest images  identifikimiidentifikimi  RegjistrohuRegjistrohu  

 

 Prodhohet Mini Cabrio i fundit

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin
Admin


Male Numri i postimeve : 262
Location : Kaēanik
Registration date : 24/06/2008

Prodhohet Mini Cabrio i fundit Empty
MesazhTitulli: Prodhohet Mini Cabrio i fundit   Prodhohet Mini Cabrio i fundit EmptySat Aug 09, 2008 11:47 am

Prodhohet Mini Cabrio i fundit F.0808074239698_m


Pas njė karriere relativisht tė suksesshme qartazi i ka ardhur koha qė t’i jepet fund prodhimit tė Mini Cabrios. Duke marrė parasysh se Mini ėshtė referencė pėr prestigj nė klasėn e tij, ėshtė e qartė se njė version kabriolet edhe mė i shtrenjtė as qė ka mundur tė priste sukses mė tė mirė sesa ai qė ėshtė realizuar.

Kėshtu nga fabrika prodhuese e BMW-sė nė Oxford, nė Britani tė Madhe, kėtė javė ka lėshuar edhe Mini Cabrion e fundit tė gjeneratės sė mėparshme R52. Ėshtė interesante se edhe Mini Cabrio i fundit do t’i shitet blerėsit nga Shtetet e Bashkuara tė Amerikės, ku Mini Cabrio edhe ka shėnuar sukseset mė tė mėdha.

Pas pėrmbylljes sė prodhimit tė modelit Cabrio, fabrika nė Oxford do tė koncentrohet nė prodhimin e modelit nga gjenerata e dytė, R56. Mė saktė nga kėto fabrika do tė dalin Mini One, Mini Cooper, Mini Cooper D dhe Mini Cooper S, por edhe i fundit, i pazakonti Mini Clubman. Gjithashtu, nga Mini tani pėr tani nuk paralajmėrojnė trashėguesin e modelit Cabrio.

Prodhohet Mini Cabrio i fundit Minicabrio1


Edhe pse Mini Cabrio asnjėherė nuk ėshtė menduar si model i cili do tė realizojė seri tė mėdha tė prodhimit, ėshtė fakt se ai megjithatė ėshtė punuar nė 164.000 njėsi, nga tė cilat 79.500 njėsi tė modelit Cooper Cabrio dhe rreth 56.500 modele Cooper S Cabrio, derisa pjesėn e mbetur e pėrbėjnė modelet Mini One Cabrio, dhe pikėrisht pėr kėtė mund tė vėreni se blerėsit e Minit nė masėn mė tė vogėl i tėrheqin modelet mė tė lira.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Prodhohet Mini Cabrio i fundit
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Forumi Kaēanikas :: Informacione & Diskutime te Ndryshme :: Lajmet e Portalit...-
Kėrce tek: