Forumi Kaēanikas
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortaliPortali  Latest imagesLatest images  identifikimiidentifikimi  RegjistrohuRegjistrohu  

 

 BMW X7 megjithatė nuk do tė pėrjetojė prodhimin serik

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mr.VisaAri
Admin
Admin
Mr.VisaAri


Numri i postimeve : 305
Location : N`Kaqanik
Registration date : 01/07/2008

BMW X7 megjithatė nuk do tė pėrjetojė prodhimin serik Empty
MesazhTitulli: BMW X7 megjithatė nuk do tė pėrjetojė prodhimin serik   BMW X7 megjithatė nuk do tė pėrjetojė prodhimin serik EmptyWed Aug 06, 2008 7:47 pm

BMW X7 megjithatė nuk do tė pėrjetojė prodhimin serik Bmwx7a


Paria e prodhuesit gjerman tė automjeteve BMW kanė vendosur tė ndalojnė zhvillimin e modelit X7, i cili ėshtė dashur tė kundėrvihet rivalėve tė tij si Audi Q7 dhe Mercedes GL.

Vendimi mbi ndėrprerjen ėshtė marrė pėr shkak tė rėnies sė kėrkesės pėr automjete tė mėdha sportive, por edhe pėr shkak tė normativave ēdo ditė e mė tė rrepta pėr emetimin e gazrave dhe shpenzimit tė karburanteve.

BMW megjithatė nuk heq dorė nga automjetet e vogla sportive (SUV), tė cilėt mė shumė do tė mund tė klasifikoheshin nė kategorinė crossover.

Kėshtu X4 ėshtė nė udhė tė mbarė pėr tu paraqitur nė sallonet e shitjes – ai ėshtė i bazuar nė platformėn e gjeneratės sė ardhshme tė modelit X3, derisa nga ana konceptuale ėshtė shumė i ngjashėm me modelin X6.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
BMW X7 megjithatė nuk do tė pėrjetojė prodhimin serik
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Forumi Kaēanikas :: Informacione & Diskutime te Ndryshme :: Lajmet e Portalit...-
Kėrce tek: