Forumi Kaēanikas
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortaliPortali  Latest imagesLatest images  identifikimiidentifikimi  RegjistrohuRegjistrohu  

 

 Celular druri me funksione tė fshehura

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin
Admin


Male Numri i postimeve : 262
Location : Kaēanik
Registration date : 24/06/2008

Celular druri me funksione tė fshehura Empty
MesazhTitulli: Celular druri me funksione tė fshehura   Celular druri me funksione tė fshehura EmptyMon Aug 04, 2008 2:44 pm

Celular druri me funksione tė fshehura F.0804005938184_m


Druri si material pėr pėrpunimin e celularėve ėshtė raritet. Si prodhues i vetėm tė cilit i bie ndėrmend tė paraqes nė mėnyrė standarde kėto pajisje nė shtėpiza tė tilla ėshtė ai i celularėve luksoz, Gresso, e tani edhe dy dizajnerė tjerė kanė vendosur tė paraqesin versionin e tyre tė celularit tė drurit.

Dizajnerėt Hyun Jin Yoon dhe Eun Hak Lee pėr zgjidhjet e tyre inovative tanimė kanė marrė disa ēmime nė garėn prestigjioze IDEA (International Design Excellence Awards), e tani ata kanė vendosur ta fusin atė nė botėn e telekomunikacioneve.

Ata kanė paraqitur celularin, shtėpiza e tė cilit ėshtė e pėrpunuar tėrėsisht nga druri i panjės. Dimensionet e pajisjes janė 4.5 x 10.4 x 9.8 centimetra, dhe ai bie nė kategorinė e celularėve rrėshqitės, derisa tastet e funksioneve janė tė fshehura dhe aktivizohen me prekjen nė shtėpizė. Deri tek ekrani i tij LCD arrihet me hapjen e mekanizmit rrėshqitės.

Celular druri me funksione tė fshehura Celular_druri1


Siē ėshtė pritur, nė pjesėn e prapme tė pajisjes shpikėsit e tij kanė integruar kamerėn, dhe kjo ėshtė krejt ajo qė deri tani kemi arritur tė marrim vesh pėr kėtė celular tė pazakontė.

Gjithashtu, ende nuk dihet koha kur ai do tė mund tė paraqitet si dhe kush do ta prodhojė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Celular druri me funksione tė fshehura
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Forumi Kaēanikas :: Informacione & Diskutime te Ndryshme :: Lajmet e Portalit...-
Kėrce tek: