Forumi Kaēanikas
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortaliPortali  Latest imagesLatest images  identifikimiidentifikimi  RegjistrohuRegjistrohu  

 

 Ēdo ditė e mė pak biseda nė celularė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin
Admin


Male Numri i postimeve : 262
Location : Kaēanik
Registration date : 24/06/2008

Ēdo ditė e mė pak biseda nė celularė Empty
MesazhTitulli: Ēdo ditė e mė pak biseda nė celularė   Ēdo ditė e mė pak biseda nė celularė EmptyTue Jul 29, 2008 6:06 pm

Ēdo ditė e mė pak biseda nė celularė F.0729052905323_m


Britanikėt mė nuk pėrdorin celularėt e tyre vetėm pėr thirrje, por ēdo ditė e mė shumė pėr dėrgim tė porosive, fotografim dhe shėtitje nėpėr internet, kanė dėshmuar tė dhėnat e publikuara tė martėn.

Pothuajse 1.5 miliardė SMS nė javė janė dėrguar nė Britani tė Madhe nė periudhėn kohore nė mes muajit janar dhe maj tė kėtij viti, ka deklaruar shoqata britanike Mobile Data Association (MDA).

Numri i porosive tekstuale ėshtė rritur pėr 30 pėr qind nė krahasim me periudhėn e njėjtė tė vitit tė kaluar, pohon shoqata.

Mė shumė se 10 milionė fotografi dhe porosi MMS janė shkėmbyer nė javė, qė paraqet rritje prej 30 pėr qind.

Numri i shfrytėzuesve tė internetit mobil nė mes muajit maj 2006 dhe majit 2008 ėshtė rritur prej 13 milionė nė 16 milionė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Ēdo ditė e mė pak biseda nė celularė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Forumi Kaēanikas :: Informacione & Diskutime te Ndryshme :: Lajmet e Portalit...-
Kėrce tek: