Forumi Kaēanikas
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortaliPortali  Latest imagesLatest images  identifikimiidentifikimi  RegjistrohuRegjistrohu  

 

 Kompjuter miniatural ekologjik nga Dell

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin
Admin


Male Numri i postimeve : 262
Location : Kaēanik
Registration date : 24/06/2008

Kompjuter miniatural ekologjik nga Dell Empty
MesazhTitulli: Kompjuter miniatural ekologjik nga Dell   Kompjuter miniatural ekologjik nga Dell EmptyTue Jul 29, 2008 5:24 pm

Kompjuter miniatural ekologjik nga Dell F.0729041935458_m


Dell ka paraqitur njė kompjuter jashtėzakonisht simpatik tė emėruar Studio Hybrid, i cili nga desktopėt klasik dallon pėr dimensionet e tij tė vogla dhe ēmimin relativisht tė arsyeshėm.

Prodhuesi amerikan i kompjuterėve Dell me modelin e tij tė ri Hybrid Studio planifikon qė drejtpėrsėdrejti tė konkurroj kundėr kompjuterit miniatural Apple Mac. Emrin e tij Hybrid e bart pėr shkak tė “pėrkujdesjes” ndaj mjedisit, nė fakt, hibrid asocion nė automjetet tė cilėt amerikanėt i shohin si kontribut i madh nė ruajtjen e mjedisit. Hybrid nga Dell mė sė shumti e ruan mjedisin me shpenzimin e ulėt tė energjisė nė krahasim me deskopėt tjerė mesatarė, dhe atė 70 pėr qind mė pak sesa qė ėshtė mesatarja. Nė tė njėjtėn kohė, kompjuteri vjen nė paketimin i cili nuk pėrmban materiale tė cilat nuk pranohen ekologjikisht dhe ai mund tė riciklohet 95 pėr qind.

Dimensionet e tij Studio Hybrid i ka pėrshtatur pėr komponentėt e dizajnuara pėr laptopė, qė prej diskut tė fortė e deri tek lexuesi optik. Pėr shkak tė kėtyre dimensioneve vuajnė edhe vet performansat e kėtij kompjuteri tė cilat mund tė krahasohen me ato tė laptopėve, por jo edhe me desktopė.

Kompjuter miniatural ekologjik nga Dell Dell_eko1


Nė versionin bazė Hybrid kushton 499 dollarė amerikanė, mirėpo komponentėt e shumtė si WiFi adaptori, lexuesi Blu-ray, tastiera dhe miu pa tela si dhe opsioni i TV tunner janė ato tė cilat duhet tė paguhen shtesė. Nė krahasim me desktopėt e lirė, Studio Hybrid nuk paraqitet si njė blerje e mirė, mirėpo dimensionet e tij, dizajni dhe pedigreja ekologjike sigurisht qė do t’i pėlqejnė shumėkujt.

www.dell.com
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Kompjuter miniatural ekologjik nga Dell
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Forumi Kaēanikas :: Informacione & Diskutime te Ndryshme :: Lajmet e Portalit...-
Kėrce tek: