Forumi Kaēanikas
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortaliPortali  Latest imagesLatest images  identifikimiidentifikimi  RegjistrohuRegjistrohu  

 

 Deri nė vitin 2050 automjetet do tė shpenzojnė mė pak se dy litra

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin
Admin


Male Numri i postimeve : 262
Location : Kaēanik
Registration date : 24/06/2008

Deri nė vitin 2050 automjetet do tė shpenzojnė mė pak se dy litra Empty
MesazhTitulli: Deri nė vitin 2050 automjetet do tė shpenzojnė mė pak se dy litra   Deri nė vitin 2050 automjetet do tė shpenzojnė mė pak se dy litra EmptyMon Jul 28, 2008 6:15 pm

Deri nė vitin 2050 automjetet do tė shpenzojnė mė pak se dy litra F.0728010855819_m

Nė Ford gjatė kohės sė fundit nė aspektin financiar punėt nuk po ecin si duhet, mirėpo optimizmi nė radhėt e kėtij prodhuesi, duket se, nuk mungon.Njeriu i dytė i dikurshėm i Fordit, Richard Parry-Jones nė njė bisedė pėr portalin automobilistik Autocar ka thėnė se ėshtė i sigurt qė prodhuesit e automjeteve deri nė vitin 2050 do tė mund tė arrinin shpenzimin mesatar nėn dy litra nė njėqind kilometra duke shfrytėzuar teknologjitė ekzistuese. Me shpenzimin mė tė ulėt, po ashtu mė i ulėt do tė ishte emetimi i CO2, mė e vogėl se 40 gramė pėr kilometėr.

Tingėllon interesant, por si tė vihet deri tek kėto rezultate? Sipas Parry-Jonesit – shumė mė thjesht sesa mendohet. Thjesht duhet lejuar prodhuesit qė tė bėjnė punėn e tyre dhe nė mėnyrė tė pavarur tė pėrzgjedhin teknologjitė qė janė premtuese. Tregu do tė kryej punėn tjetėr.

Nė ndėrkohė, pohon drejtori i Fordit, qeveritė nuk do tė duhej tė ngarkojnė prodhuesit me rregullore rėnduese dhe shkurtpamėse nga ana ekologjike si pėrgjigje reflekse nė ndryshimet klimatike globale.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Deri nė vitin 2050 automjetet do tė shpenzojnė mė pak se dy litra
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Forumi Kaēanikas :: Informacione & Diskutime te Ndryshme :: Lajmet e Portalit...-
Kėrce tek: