Forumi Kaēanikas
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortaliPortali  Latest imagesLatest images  identifikimiidentifikimi  RegjistrohuRegjistrohu  

 

 Will Smith, mė i paguari i Holliwod-it

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mr.VisaAri
Admin
Admin
Mr.VisaAri


Numri i postimeve : 305
Location : N`Kaqanik
Registration date : 01/07/2008

Will Smith, mė i paguari i Holliwod-it Empty
MesazhTitulli: Will Smith, mė i paguari i Holliwod-it   Will Smith, mė i paguari i Holliwod-it EmptySun Jul 27, 2008 2:56 pm

Will Smith, mė i paguari i Holliwod-it Wsmith
Will Smith ėshtė aktori mė i paguar i Hollywood-it. Sipas klasifikimit tė revistės "Forbes", aktori i "Hancock", 39-vjeē ka fituar vitin e fundit 80 milionė dollarė.I rritur nė West Filadelfia, qė i ri Will Smith gėzonte pseudonimin “Princi” pėr aftėsitė e tij pėr tė dalė jashtė telasheve pėrmes sharmit tė tij. Dhe i njėjti pseudonim do tė jetė ai qė do tė nxjerrė nė skenė aktorin e ri, aspirant nė telefilmin amerikan “Willy, il principe di Bel Air". Telefilm me njė famė ndėrkombėtare, interpretuar nga aktori, qėlloi tė ishte njė sukses i madh.

Fabula ėshtė shumė e thjeshtė:
Will interpreton veten, njė djalė nga rrugėt e Filadelfias i ardhur nė Beverly Hills. Aktori duket se ėshtė vėrtetė me shumė fat, pasi sipas gjykimit tė specialistėve tė kinemasė, ka qėlluar nė shenjė me filmat e tij, tė gjithė shumė tė pėlqyer, duke thyer kėshtu edhe njė tjetėr rekord.

Nė hit paradėn e starėve mė tė paguar tė kinemasė, atė e ndjekin Johnny Depp, me 72 milioni dollarė, dhe Eddie Murphy me 55 milionė.

Murphy ndan vendin e tretė me Mike Myers, qė ia dedikon suksesin e tij ekonomik, nė mėnyrė tė veēantė dublimit tė “Shrek”-ut, njė film me shumė fat.

Pak mė poshtė nė klasifikim vjen Leonardo Di Caprio, tė cilit i duhet tė kėnaqet me 45 milionė dollarė nė vitin e fundit
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Will Smith, mė i paguari i Holliwod-it
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Mr. & Mrs. Smith (2005)

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Forumi Kaēanikas :: Informacione & Diskutime te Ndryshme :: Lajmet e Portalit...-
Kėrce tek: