Forumi Kaēanikas
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortaliPortali  Latest imagesLatest images  identifikimiidentifikimi  RegjistrohuRegjistrohu  

 

 Tata Nano vjen nė Evropė, por si Fiat Nano?

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin
Admin


Male Numri i postimeve : 262
Location : Kaēanik
Registration date : 24/06/2008

Tata Nano vjen nė Evropė, por si Fiat Nano? Empty
MesazhTitulli: Tata Nano vjen nė Evropė, por si Fiat Nano?   Tata Nano vjen nė Evropė, por si Fiat Nano? EmptySat Jul 26, 2008 4:18 pm

Tata Nano vjen nė Evropė, por si Fiat Nano? F.0726054845176_m


Indianėt qysh prej fillimit kanė planifikuar qė Tata Nano njė ditė tė nis shitjen edhe nė tregun evropian, edhe pse kanė qenė tė vetėdijshėm se ajo ditė ėshtė shumė larg. Nė mes tjerash, Nano nuk pėrmbush normativat e sigurisė dhe ekologjisė qė kėrkohen nga Bashkimi Evropian, e pėr tė tejkaluar kėtė problem nevojiten shumė para, qė do tė rriste dukshėm ēmimin pėrfundimtar.

Tani ekziston mundėsia qė tė shfrytėzohet rrjeti i shitjes sė prodhuesit italian, Fiat, nė mėnyrė qė Nano t’i shitet evropianėve, por jo nėn markėn Tata, por si Fiat Nano.

Fiat e Tata Motors veēmė bashkėpunojnė ngushtė nė prodhimin e motorėve, automjeteve, andaj krijimi i ‘paktit’ tė tillė nuk paraqet ndonjė befasi.

Natyrisht, Fiat Nano do tė jetė mė i shtrenjtė nga 2.500 dollarė sa janė paralajmėruar fillimisht, pasi qė duhet tė integrohet minimumi i pajisjeve tė sigurisė, si dhe tė modifikohet motori e sistemi i lirimit tė gazrave pėr tė pėrmbushur standardet pėr emetimin e tyre.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Tata Nano vjen nė Evropė, por si Fiat Nano?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Forumi Kaēanikas :: Informacione & Diskutime te Ndryshme :: Lajmet e Portalit...-
Kėrce tek: