Forumi Kaēanikas
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortaliPortali  Latest imagesLatest images  identifikimiidentifikimi  RegjistrohuRegjistrohu  

 

 Laptopi i vogėl ėshtė rritur

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin
Admin


Male Numri i postimeve : 262
Location : Kaēanik
Registration date : 24/06/2008

Laptopi i vogėl ėshtė rritur Empty
MesazhTitulli: Laptopi i vogėl ėshtė rritur   Laptopi i vogėl ėshtė rritur EmptyThu Jul 24, 2008 12:07 pm

Laptopi i vogėl ėshtė rritur F.0724013054213_m

Pas shumė zhurme ka filluar shitjen Asus Eee PC 1000. Edhe mė tutje me dimensione tė vogla, ky laptop vjen me ekranin prej 10 inēėsh dhe ēmimin shumė mė tė lartė sesa pjesa tjetėr e serisė.

Mund tė pėrzgjidhni nė mes Windows XP dhe Linuxit, me ngjyrė tė zezė apo tė bardhė. Varianti mė i lirė, ai me Windows, vjen me 80GB tė diskut tė fortė, derisa modeli me Linux ka 40GB SSD disk dhe vjen me 20 gigabajt tė hapėsirės falas nė internet.

Tė dy modelet shfrytėzojnė tė njėjtin procesor.

Pajisjet vijnė me aplikacionin E connect, i cili u mundėson tė lidheni nė kompjuterėt tjerė Eee. Pėr herė tė parė shpejtėsia e lidhjes pa tela (wireless) nė internet ėshtė e kėnaqshme.

Laptopi i vogėl ėshtė rritur Eeepc1

Me gjithė kėto ėshtė paralajmėruar kohėzgjatja e baterisė prej shtatė orė e gjysmė, qė ėshtė njė shifėr shumė interesante dhe na intereson shumė nėse ėshtė e vėrtetė. Nė rast se po kjo ėshtė e vėrtetė atėherė kjo pajisje do tė bėj njė revolucion tė vogėl nė botėn e laptopėve dhe askush mė nuk do tė dėshirojė ndonjė laptop tjetėr.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Laptopi i vogėl ėshtė rritur
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Forumi Kaēanikas :: Informacione & Diskutime te Ndryshme :: Lajmet e Portalit...-
Kėrce tek: