Forumi Kaēanikas
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortaliPortali  Latest imagesLatest images  identifikimiidentifikimi  RegjistrohuRegjistrohu  

 

 Motorė tė rinj dhe platformė midis BMW dhe Fiat

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin
Admin


Male Numri i postimeve : 262
Location : Kaēanik
Registration date : 24/06/2008

Motorė tė rinj dhe platformė midis BMW dhe Fiat Empty
MesazhTitulli: Motorė tė rinj dhe platformė midis BMW dhe Fiat   Motorė tė rinj dhe platformė midis BMW dhe Fiat EmptyThu Jul 24, 2008 12:03 pm

Motorė tė rinj dhe platformė midis BMW dhe Fiat F.0722020207506_m

BMW dhe Fiat tashmė janė pajtuar pėr bashkėpunim nė krijimin e platformės pėr gjeneratėn e re tė Mini-t , e cila do tė duhej tė paraqitej nė treg nė vitin 2012.

Nė platformėn e njėjtė Fiat planifikon tė ndėrtojė gjeneratėn e re tė Grande Puntos, si dhe tė Alfa Romea Mi.To. Tani pėr tani portali i cili mbulon lajme mbi automjetet Automotive News pėrmend platformėn e re tė pėrbashkėt me emėr kodi C-Evo, e cila do tė duhej tė pėrbėjė bazėn pėr pėrpunimin e Mini-t 2015 tė ri dhe mė tė madh.

Fiat e BMW gjithashtu bashkėpunojnė nė njė varg tė njėsive motorike tė reja me benzinė dhe naftė, duke pėrfshirė edhe 1.4 litėrshin katėrcilindėrsh dhe 1.2-litėrshin trecilindėrsh, tė cilėt do tė integrohen nė modelet tė cilėt tėrheqin me boshtin e pėrparmė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Motorė tė rinj dhe platformė midis BMW dhe Fiat
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Forumi Kaēanikas :: Informacione & Diskutime te Ndryshme :: Lajmet e Portalit...-
Kėrce tek: