Forumi Kaēanikas
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortaliPortali  Latest imagesLatest images  identifikimiidentifikimi  RegjistrohuRegjistrohu  

 

 Volkswageni pėrgatit njė breshkė edhe mė tė vogėl

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin
Admin


Male Numri i postimeve : 262
Location : Kaēanik
Registration date : 24/06/2008

Volkswageni pėrgatit njė breshkė edhe mė tė vogėl Empty
MesazhTitulli: Volkswageni pėrgatit njė breshkė edhe mė tė vogėl   Volkswageni pėrgatit njė breshkė edhe mė tė vogėl EmptyThu Jul 24, 2008 11:56 am

Volkswageni pėrgatit njė breshkė edhe mė tė vogėl F.0718003049895_m

Nė internet tashmė kanė filluar tė qarkullojnė informata se Volkswagen mendon edhe pėr njė formė mė tė vogėl tė tipit Breshkė, e cila do tė kishte njė prerje nė rrotat e pasme, dhe do tė bazohej nė konceptin up!

Pėr momentin kėto informata rreth kėtij modeli rruhen nė fshehtėsi tė madhe, por siē kuptohet, ky model nė ofertėn e Volkswagenit do tė gjendet nėn modelin tashmė ekzistues, Breshkė, qė sė shpejti do tė zėvendėsohet me gjeneratėn e re.

Nė fakt, gjenerata e re e Breshkės (VW Beetle) sė tashme, bazohet nė gjeneratėn e gjashtė tė Golfit tė ri, derisa Breshka e re mė e vogėl do tė bazohet nė konceptin up! dhe do tė ketė prerje nė rrotat e pasme.

Mu pėr shkak tė ngjashmėrive me konceptin up!, disa mendojnė se Breshka mė e vogėl nė fakt do tė jetė zėvendėsim pėr up!, nė ato tregje nė tė cilat up! nuk do tė paraqitet, si pėr shembull tregu amerikan. Pėr kėtė arsye, pėr momentin mbetet e paqartė nėse do tė bėhet fjalė pėr njė model global, ose vetėm pėr njė version tė up! tė dedikuar pėr tregje tė caktuara.

Sidoqoftė, mė kėtė hap Volkswageni nė fakt fillon tė ndėrtojė njė nėnbrend nga i cili nė tė ardhmen ndoshta mund tė dalin edhe disa modele. Sa i takon stajlingut, nuk ka dyshime se do ta ruajė atė tė Breshkės, ndėrsa se si mund tė duket ajo mund tė shihi nga pasqyrimet e prezantuara.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Volkswageni pėrgatit njė breshkė edhe mė tė vogėl
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Forumi Kaēanikas :: Informacione & Diskutime te Ndryshme :: Lajmet e Portalit...-
Kėrce tek: