Forumi Kaēanikas
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortaliPortali  Latest imagesLatest images  identifikimiidentifikimi  RegjistrohuRegjistrohu  

 

 Laptop nga Acer me ekran tė madh

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin
Admin


Male Numri i postimeve : 262
Location : Kaēanik
Registration date : 24/06/2008

Laptop nga Acer me ekran tė madh Empty
MesazhTitulli: Laptop nga Acer me ekran tė madh   Laptop nga Acer me ekran tė madh EmptyThu Jul 24, 2008 11:49 am

Laptop nga Acer me ekran tė madh F.0721044754911_m

Ka filluar shitja e laptopit tė Acer-it, i cili me performansat e tij mund tė zėvendėsojė desktopin, e deri diku edhe njė qendėr multimediale.

Dimensionet e laptopit Aspire 8920G nga Acer janė mbresėlėnėse, e mjafton vetėm tė thuhet se ka ekran me diagonale prej 18.2 inēėsh. Veēantia e tij ėshtė se nuk ėshtė nė pėrmasat 16:10 nė tė cilat pėrpunohen ekranet e kompjuterėve, por ofron paraqitje 16:9, siē mund ta gjejmė tek televizorėt wide screen, derisa ka rezolucion 1080p (1920 x 1080).

Acer sipas tė gjitha gjasave e ka dedikuar kėtė kompjuter edhe pėr shikimin HD (high definition) filmave, sepse me monitorin e ka ēiftėzuar Blu-ray optical drive.

Laptopi i madh i Acer ėshtė i bazuar nė procesorin e Intelit Core 2 Duo me takt prej 2.5 GHz, i pajisur me katėr gigabajtė tė memories dhe madje me dy disqe tė forta me kapacitet tė pėrgjithshėm prej 640 GB. Ēipi grafik ėshtė i nVidias 9650M dhe ka 512 megabajtė memorie. Me kėso lloj specifikash nisja e lojėrave mė tė reja 3D nuk do tė duhej tė ishte aspak problem.
Laptop nga Acer me ekran tė madh Acer_laptop1

Ana e keqe e listės impresive tė harduerit ėshtė madhėsia e kompjuterit, pasi qė masa e tij ėshtė 4.1 kilogram dhe bateria nuk i zgjat shumė – gjatė shikimit tė filmave bateria mund t’i ofrojė kompjuterit 100 orė punė. Mirėpo ky lloj i kompjuterit nuk shėrben pėr bartje tė pėrditshme e as punės nė bateri, derisa e kurorėzon njė ēmim i lartė. Pėr shembull, nė Amerikė ky laptop shitet me ēmim prej 3.000 dollarėsh.

www.acer.com
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Laptop nga Acer me ekran tė madh
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Forumi Kaēanikas :: Informacione & Diskutime te Ndryshme :: Lajmet e Portalit...-
Kėrce tek: