Forumi Kaēanikas
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortaliPortali  Latest imagesLatest images  identifikimiidentifikimi  RegjistrohuRegjistrohu  

 

 Ekran prej 250 milionė pikselash

Shko poshtė 
AutoriMesazh
K|nG iLiriX
Moderator
Moderator
K|nG iLiriX


Male Numri i postimeve : 222
Age : 33
Location : n'Karrik Perpara Kacaniku.ForumN
Registration date : 26/06/2008

Ekran prej 250 milionė pikselash Empty
MesazhTitulli: Ekran prej 250 milionė pikselash   Ekran prej 250 milionė pikselash EmptySat Jun 28, 2008 1:33 pm

Ekran prej 250 milionė pikselash F.0628024131432_m

Eh, kėta shkencėtarėt, gjithmonė i kanė tė parėt lojėrat mė tė mira e madje edhe paguhen pėr punėn qė e bėjnė me to. Djelmoshat nga NASA kanė punuar ekranin mė tė madh grafik nė botė i cili pėrbėhet nga 128 ekrane mė tė vogėl dhe gjithsejtė numėron njė tė katėrtėn e miliardė pikselave.
Nėse mendoni se ekrani juaj prej 30 inēėsh ėshtė i madh, mendoni edhe njė herė.
NASA hyperwall-2 pėrbėhet prej 128 ekraneve, shfaqė 250 milionė piksela, derisa e vėnė nė funksion 128 kartela grafike dhe 1024 procesorė tė cilėt sė bashku llogarisin me shpejtėsi prej 74 teraflopsave. E krejt kėsaj duhet t’i shtohen edhe 475 terabajtė pėr tė dhėna.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://wWw.iLiri-de.tk
 
Ekran prej 250 milionė pikselash
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Nese doni me u liru prej Thirrjeve

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Forumi Kaēanikas :: Informacione & Diskutime te Ndryshme :: Lajmet e Portalit...-
Kėrce tek: