Forumi Kaēanikas
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortaliPortali  Latest imagesLatest images  identifikimiidentifikimi  RegjistrohuRegjistrohu  

 

 Memoria e re flash: mė e vogėl, mė e mirė, mė afatgjatė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mr.VisaAri
Admin
Admin
Mr.VisaAri


Numri i postimeve : 305
Location : N`Kaqanik
Registration date : 01/07/2008

Memoria e re flash: mė e vogėl, mė e mirė, mė afatgjatė Empty
MesazhTitulli: Memoria e re flash: mė e vogėl, mė e mirė, mė afatgjatė   Memoria e re flash: mė e vogėl, mė e mirė, mė afatgjatė EmptyFri Jul 18, 2008 4:48 pm

Memoria e re flash: mė e vogėl, mė e mirė, mė afatgjatė
Shkencėtarėt japonezė kanė zhvilluar njė lloj tė ri tė memories pėr ruajtjen e tė dhėnave, tė cilat do tė jenė dukshėm mė afatgjate dhe tė dhėnat nė tė do tė ruhen mė gjatė.

Memoria e re flash: mė e vogėl, mė e mirė, mė afatgjatė F.0717041614515_m
Memoria flash ferelektrike Nand, e cila ende ėshtė nė fazė tė zhvillimit, do tė jetė rreth tri herė me e vogėl se aktualja, e tė dhėnat nė tė do tė mund tė rishkruhen 100 milionė herė. Vetėm sa pėr krahasim, nė memoriet USB flash, tė cilat aktualisht i pėrdorim, tė dhėnat mund tė rishkruhen vetėm 10 mijė herė.

Memoria e re do tė jetė nė gjendje tė shuajė qelitė jofunksionale tė memories e ēipi tė vazhdojė tė punojė, dhe pėr punėn e tij do tė nevojitet mė pak tension. Shkurt, disqeve tė forta magnetike po u shkruhet keq, e SSD duket se do tė jetė teknologjia e sė ardhmes pėr sa u pėrket ruajtjes sė dhėnave.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Memoria e re flash: mė e vogėl, mė e mirė, mė afatgjatė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Flash Website Design Pro v1.1563

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Forumi Kaēanikas :: Informacione & Diskutime te Ndryshme :: Lajmet e Portalit...-
Kėrce tek: