Forumi Kaēanikas
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortaliPortali  Latest imagesLatest images  identifikimiidentifikimi  RegjistrohuRegjistrohu  

 

 Meteori shkakton panik nė Izrael

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mr.VisaAri
Admin
Admin
Mr.VisaAri


Numri i postimeve : 305
Location : N`Kaqanik
Registration date : 01/07/2008

Meteori shkakton panik nė Izrael Empty
MesazhTitulli: Meteori shkakton panik nė Izrael   Meteori shkakton panik nė Izrael EmptyThu Jul 10, 2008 4:27 pm

Meteori shkakton panik nė Izrael F_metorm_cca2684
Banorėt e pjesės veriore dhe qendrore tė Izraelit janė tmerruar pasi qė kanė parė njė meteor tė madh duke lėvizur me njė shpejtėsi tė madhe prej lindjes kah perėndimi.
Shfaqja e meteorit te shumica ka shkaktuar panik duke menduar se bėhet fjalė pėr ndonjė raketė ose objekt tė paidentifikuar fluturues (UFO).

Meteori mbrėmė ka kaluar me shpejtėsi tė madhe. Pas kėsaj kanė pasuar thirrje tė shumta pėr policinė dhe mediat, kurse astronomėt, tė cilėt nuk e kishin parashikuar kalimin e meteorit, janė shqetėsuar.

"Ishte i bardhė dhe shndėritės, kurse pas vetes lėshonte njė shkėlqim tė madh. Si njeri qė merrem me shkenca ekzakte nuk besoj nė jashtėtokėsorė. Ėshtė e mundur qė meteori ka hyrė nė atmosferė, kurse pamja ishte mbresėlėnėse”, ka thėnė njėri nga dėshmitarėt okularė.

"Shkaku qė ka bėrė tė mundur pamjen e meteorit ėshtė se ai ka qenė relativish i madh. Shumica e meteorėve nuk peshojnė mė shumė se njė e njėmijėta pjesė e gramit, kurse ky sigurisht ishte disa herė mė i madh", ka thėnė Jigal Pa-El, udhėheqėsi i shoqatės sė astronomėve izraelitė, pėr radion ushtarake izraelite.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Meteori shkakton panik nė Izrael
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Forumi Kaēanikas :: Informacione & Diskutime te Ndryshme :: Lajmet e Portalit...-
Kėrce tek: