Forumi Kaēanikas
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortaliPortali  Latest imagesLatest images  identifikimiidentifikimi  RegjistrohuRegjistrohu  

 

 Fotoaparat me 50 megapikselė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mr.VisaAri
Admin
Admin
Mr.VisaAri


Numri i postimeve : 305
Location : N`Kaqanik
Registration date : 01/07/2008

Fotoaparat me 50 megapikselė Empty
MesazhTitulli: Fotoaparat me 50 megapikselė   Fotoaparat me 50 megapikselė EmptyTue Jul 08, 2008 6:48 pm

Fotoaparat me 50 megapikselė F_fotoam_2635506
Prodhuesi i njohur suedezi fotoaparatėve, Hasselblad, ka prezantuar modelin e ri, rezolucioni i tė cilėt ėshtė plot 50 megapikselė.
Pėr shkak tė numrit tė vogėl tė klientėve, ndėrsa para sė gjithash edhe pėr shkak tė kualitetit tė prodhimeve tė kėsaj marke, modelet e reja tė fotoaparateve Hasselblad nuk prodhohen aq shpesh.

Njė vit pasi qė doli modeli H3DII-39, me rezolucion 39 megapiksels, ėshtė prezantuar edhe modeli mė i ri me 50 megapiksels.

Hasselblad H3DII-50 ka ēip drite Kodak, i cili fizikisht ėshtė dy herė mė i madh se sa ai i fotoaparateve digjital SLR. Madhėsia e ēipit garanton edhe kualitetin e lartė tė fotografive.

Ēmimi i fotoaparatit ende nuk ėshtė publikuar, por do tė jetė sigurisht po aq impresiv sa edhe mundėsitė e tij. Modeli i vjetėr H3DII-39 tash kushton 37.000 dollarė, ndėrsa i riu do tė duhej tė kushtojė mė shumė se kjo.

Prodhuesi u ka mundėsuar pronarėve tė modelit H3DII-39, ta shkėmbejnė atė me njė fotoaparat tė ri H3DII-50 dhe me pagesė shtesė.
__________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Fotoaparat me 50 megapikselė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Forumi Kaēanikas :: Informacione & Diskutime te Ndryshme :: Lajmet e Portalit...-
Kėrce tek: