Forumi Kaēanikas
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortaliPortali  Latest imagesLatest images  identifikimiidentifikimi  RegjistrohuRegjistrohu  

 

 ..Kaēaniku..

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin
Admin


Male Numri i postimeve : 262
Location : Kaēanik
Registration date : 24/06/2008

..Kaēaniku.. Empty
MesazhTitulli: ..Kaēaniku..   ..Kaēaniku.. EmptyMon Jul 07, 2008 3:18 am

..Kaēaniku.. Pamje_kacaniku


Kaēaniku ėshtė qytezė nė jugė tė Kosovės dhe ka njė sipėrfaqe prej 306 km katrorė (2,8% e sipėrfaqes sė tėrėsishme tė Kosovės). Nga sipėrfaqja e tėrėsishme e komunės 65,6% ėshtė tokė e papunuar, kurse 34,4% ėshtė tokė e punuar.

Nėpėr Kaēanik kalon magjistralja Shkup-Prishtinė, si edhe hekurudha Selanik – Fushė Kosovė (e ndėrtuar nė vitin 1879).

Nė kėtė komunė janė edhe dy vendkalime kufitare me Maqedoninė: njėri nė Han tė Elezit dhe tjetri nė fshatin Qafėshqipe (ish Glloboēicė).
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
..Kaēaniku..
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Forumi Kaēanikas :: Informacione & Diskutime te Ndryshme :: Kacaniku-
Kėrce tek: