Forumi Kaēanikas
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortaliPortali  Latest imagesLatest images  identifikimiidentifikimi  RegjistrohuRegjistrohu  

 

 BMW i ri M1

Shko poshtė 
AutoriMesazh
K|nG iLiriX
Moderator
Moderator
K|nG iLiriX


Male Numri i postimeve : 222
Age : 33
Location : n'Karrik Perpara Kacaniku.ForumN
Registration date : 26/06/2008

BMW i ri M1 Empty
MesazhTitulli: BMW i ri M1   BMW i ri M1 EmptySat Jun 28, 2008 1:30 pm

BMW i ri M1 Bmw1a

Nė ditėlindjen e tridhjetė tė BMW-sė legjendar super-sportiv, fabrika gjermane ka shfaqur prototipin e modelit bashkėkohor M1.
Edhe pse ende nuk ėshtė e njohur nėse ky automjet i fuqishėm me dy ulėse do tė gjendet nė sallonet e shitjes, spekulohet shumė pėr madhėsinė e motorėve tė integruar.

BMW i ri M1 Bmw1b

Sipas burimeve mirė tė informuara, nė qarkullim janė V motorėt tetėcilindėrsh dhe dhjetė-cilindėrsh, me fuqi maksimale prej 407 dhe 625 kuaj fuqi.
M1 i parė ėshtė prodhuar pėr tri vite, ndėrsa nė treg ėshtė gjetur vetėm njėsia e 451-tė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://wWw.iLiri-de.tk
 
BMW i ri M1
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Forumi Kaēanikas :: Informacione & Diskutime te Ndryshme :: Lajmet e Portalit...-
Kėrce tek: