Forumi Kaēanikas
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortaliPortali  Latest imagesLatest images  identifikimiidentifikimi  RegjistrohuRegjistrohu  

 

 Ford Focus RS

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin
Admin


Male Numri i postimeve : 262
Location : Kaēanik
Registration date : 24/06/2008

Ford Focus RS Empty
MesazhTitulli: Ford Focus RS   Ford Focus RS EmptyMon Jul 07, 2008 12:48 am

Ford Focus RS F.0706032040953_m

Ford Focus RS
Mė nė fund kompania automobilistike, "Ford", edhe nė mėnyrė zyrtare i ka bėrė tė njohura detajet e modelit ekstrem tė Focus RS, i cili do tė jetė automjeti mė i fuqishėm nė kategorinė e automjeteve qė tėrheqin me rrotat e pėrparme.

I vetmi problem ėshtė se automjetet tė cilat tėrheqin me rrotat e pėrparme mund tė mbajnė mesatarisht fuqi prej 220-230 KF, pasi qė te motorėt mė tė fuqishėm shumė shpejtė mund tė humbet kontrolli nė drejtimin e automjetit.

Ford Focus RS Fokus2

Megjithatė, drejtuesit e kompanisė pohojnė se e kanė zgjidhur kėtė problem duke prodhuar njė diferencial tė ri tė pėrparmė, tė quajtur Quaife Automatic Torque Biasing, i cili e pengon rrėshqitjen e rrotave tė pėrparme.

Ford Focus RS Fokus1

Motori ėshtė me pesė cilindra, 2.5 litra, i cili nė versionin ST realizon 225 KF. Ndėrsa te modeli RS me ndėrtimin e njė mbushėsi mė tė madh turbo, me interkulerė mė tė mėdhenj dhe elektronikė tė re, motori zhvillon 295 KF dhe njė moment prej 410 Nm.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Ford Focus RS
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Forumi Kaēanikas :: Informacione & Diskutime te Ndryshme :: Lajmet e Portalit...-
Kėrce tek: