Forumi Kaēanikas
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortaliPortali  Latest imagesLatest images  identifikimiidentifikimi  RegjistrohuRegjistrohu  

 

 Mashkulli shtatzėnė lind vajzė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mr.VisaAri
Admin
Admin
Mr.VisaAri


Numri i postimeve : 305
Location : N`Kaqanik
Registration date : 01/07/2008

Mashkulli shtatzėnė lind vajzė Empty
MesazhTitulli: Mashkulli shtatzėnė lind vajzė   Mashkulli shtatzėnė lind vajzė EmptySun Jul 06, 2008 1:53 pm

Mashkulli shtatzėnė lind vajzė F_km_6fff0a3
Thomas Beetie, mashkulli i parė shtatzėnė nė botė, ka lindur njė vajzė tė shėndoshė.
34-vjeēari trans-seksual Thomas Beetie nga Oregoni, ka lindur nė mėnyrė natyrale nė spitalin Bend, transmeton ABCnews. Ai ka lindur atė qysh tė hėnėn, por ėshtė paraqitur me emėr tjetėr, dhe pėr kėtė lajmi nuk ka arritur tė bėhet publik.

Sa pėr pėrkujtim, Thomas ka ndryshuar gjininė para dhjetė vitesh, por ka mbajtur organet reproduktive femėrore sepse gruas sė tij pėr shkak tė sėmundjes i kanė larguar mitrėn. Nė mėnyrė kirurgjike i janė larguar gjinitė dhe ka marrė terapi hormonale. Pasi qė si ai ashtu edhe gruaja kanė dashur tė kanė fėmijė, ai ka ndėrprerė terapinė, i kanė ardhur mujoret dhe me anė tė fekondimit artificial dhe donatorit anonim ka mbetur shtatzėnė. Kjo nuk ka qenė shtatzėnia e parė. Para dy vitesh ka abortuar spontanisht trinjakė.

Thomas ka lindur si vajza Tracy Lagondino dhe nė fėmijėrinė e saj/tij ka fituar nė garėn e bukurisė nė Havaje.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Mashkulli shtatzėnė lind vajzė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Forumi Kaēanikas :: Informacione & Diskutime te Ndryshme :: Lajmet e Portalit...-
Kėrce tek: