Forumi Kaēanikas
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortaliPortali  Latest imagesLatest images  identifikimiidentifikimi  RegjistrohuRegjistrohu  

 

 Arbėri dashurohet nė Besartėn

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mr.VisaAri
Admin
Admin
Mr.VisaAri


Numri i postimeve : 305
Location : N`Kaqanik
Registration date : 01/07/2008

Arbėri dashurohet nė Besartėn Empty
MesazhTitulli: Arbėri dashurohet nė Besartėn   Arbėri dashurohet nė Besartėn EmptySat Jul 05, 2008 5:57 pm

Arbėri dashurohet nė Besartėn F_f0705064256m_7980191
Arbėri e ka lėnė tė dashurėn e tij italiane dhe ka filluar tė kaloj me Besartėn, kosovaren e vetme e cila ka qenė nė shtėpinė e "Big Brother". Kėshtu ka lajmėruar gazeta “Panorama”, e cila ka shkruar se mes Arbrit dhe Besartės mund tė ketė filluar njė histori dashurie. Rreth njė javė mė parė, disa ish-banorė tė shtėpisė sė “Big Brother” morėn pjesė nė ditėlindjen e Besartės nė Gjilan.

Pritja ishte e jashtėzakonshme jo vetėm nga familja e Besartės por nga tė gjithė fansat e programit “Big Brother”. Ishin ftuar nė ditėlindje tė gjithė ish-banorėt, por morėn pjesė vetėm Ēimi me familjen, Astriti me bashkėshorten, Ingridi, Ina, Poli, Visi, Dorina, Julinda me tė dashurin dhe i ftuari i nderit i cili nuk erdhi me grupin por me familjen e tij, ishte Arbri.

Mbas festės nė njė disko tė Gjilanit ku u krye edhe riti tradicional i prerjes sė tortės, tė gjithė banorėt u akomoduan nė njė nga vilat qė janė pronė e familjes sė Besartės, ndėrsa Arbri me familjen u ftuan nė ambientin ku jeton Besarta me familjen e saj. Gjithēka ngjan thjesht me disa gjeste shumė tė ngrohta mikpritjeje, shumė tė spikatura kėto nė traditėn e kosovarėve, e ku ndoshta Arbėri ėshtė pranuar si dhėndėr i ri i Kosovės .
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Arbėri dashurohet nė Besartėn
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Forumi Kaēanikas :: Informacione & Diskutime te Ndryshme :: Lajmet e Portalit...-
Kėrce tek: