Forumi Kaēanikas
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortaliPortali  Latest imagesLatest images  identifikimiidentifikimi  RegjistrohuRegjistrohu  

 

 SHPAT KASAPI: Homoseksual? Vetėm Zoti e di se si jam

Shko poshtė 
AutoriMesazh
K|nG iLiriX
Moderator
Moderator
K|nG iLiriX


Male Numri i postimeve : 222
Age : 33
Location : n'Karrik Perpara Kacaniku.ForumN
Registration date : 26/06/2008

SHPAT KASAPI: Homoseksual? Vetėm Zoti e di se si jam Empty
MesazhTitulli: Re: SHPAT KASAPI: Homoseksual? Vetėm Zoti e di se si jam   SHPAT KASAPI: Homoseksual? Vetėm Zoti e di se si jam EmptyWed Jul 02, 2008 12:30 pm

SHPAT KASAPI: Homoseksual? Vetėm Zoti e di se si jam
SHPAT KASAPI: Homoseksual? Vetėm Zoti e di se si jam F_shpatkasapim_45d7dcc
Vetėm 3 muaj mė parė, fill pas prezantimit tė videoklipit tė tij mė tė fundit, nė kryeqytetin tonė, filluan tė gėlonin thashetheme tė shumta qė flisnin se Shpat Kasapi preferonte meshkujt. Por duket se pas njė heshtje tė gjatė, kėngėtari i pėlqyer nga fanset e shumta shqiptare, rrėfen gjithė tė vėrtetėn, duke mohuar lajmet dhe fotot e sajuara, tė publikuara nė media.

Nėse nė fillim e konfirmoi se kėtė gjė, duke shpalosur publikisht lidhjen e tij dashurore me modelen e njohur Afėrdita Dreshaj, ai rrėfen pėr gazetėn se gjithė kjo tymnajė pėrfoljesh tė shumta, nuk ėshtė as mė shumė as mė pak, vetėm njė sulm personal ndaj tij. “Ato qė janė shkruar nė media janė thjesht bindje e njerėzve, qė i shkruajnė ato, mendime tė dobėta qė nėpėrmjet kėngėtarėve mundohen tė pėrfitojnė, por kjo pėr mua nuk ka shumė rėndėsi, mjafton qė Zoti e di ēfarė bindjesh kam unė”, rrėfen Shpati, duke mohuar tė gjitha lajmet e publikuara prej mė se tre muajsh nė mediat e Tiranės.
Por duket se pėrpos faktit se, lajmet qė vijnė nga Tirana nuk e shqetėsojnė aq shumė djaloshin nga Shkupi, ai thekson se njė pjesė e kėtyre thashethemeve, pėrveēse janė tė qėllimshme ka edhe shumė njerėz, mes tyre edhe kolegė qė mund tė jenė pjesė e kėsaj farse mediatike. “Kėto janė edhe pjesė e thashethemeve qė dalin nga njerėz qė nuk mė simpatizojnė, sigurisht ka dhe duhet tė ketė persona qė nuk mė duan”, sqaron Kasapi.
JETA PRIVATE
Edhe pse prej kohėsh ėshtė deklaruar nė media lidhja e kėngėtarit me modelen e njohur, Afėrdita Dreshaj, djaloshi nga Shkupi, nuk preferon qė tė japė shumė informacione pėr jetėn private, por ama siē edhe tregon, nuk ka se ēfarė tė fshehė mė, madje nuk ka asgjė sekrete tashmė nė lidhjen e tij dashurore. “Nuk kam ēfarė tė fsheh, kur dikush kėrkon informacione nga jeta ime private.
Ėshtė shumė nė rregull dhe kam ēka tė tregoj”, pohon ai, duke theksuar se si njė tip i sinqertė dhe shumė i hapur, pranon tė flasė gjithmonė pa doreza, qoftė kjo edhe pėrpara medias, qė kėrkojnė informacione mbi jetėn private. Ai rrėfen se prej kohėsh tashmė ka njė lidhje tė bukur dashurore dhe nuk fsheh asnjė gjė, por duket se ajo qė ndoshta e shqetėson mė shumė, janė fansat, tė cilėt mund tė zhgėnjehen nga titujt abuzive tė gazetave rozė. “U them fansave tė mi, se i dua tė gjithė, tė vazhdojnė tė dėgjojnė kėngėt e mia dhe tė mos dėgjojnė ēka flasin mediat. Ajo se kush jam nė tė vėrtetė e di vetėm Zoti. Puna ime ėshtė tė vazhdoj tė punoj dhe tė ec pėrpara, kjo ėshtė kėshilla qė u jap fansave tė mi”, sqaron kėngėtari shqiptar nga Maqedonia.
KARRIERA
Sė fundmi ai ka qenė shumė i zėnė jo vetėm me koncerte, por edhe me punė tė tjera, pikėrisht po punon pėr njė kėngė tė re, e cila do ta sjellė Shpat Kasapin nė tregun muzikor, krejt ndryshe nga sa e keni parė deri tani. Ai pritet qė tė kthehet me njė kėngė tė re me ritme tė ngjashme me rrymėn latinooriental, por edhe RnB, qė ėshtė gjithashtu, edhe muzika ku e gjen vetėm mė mirė.
Ndėrkohė, nė kėtė sezon Shpati ka nė axhendėn e tij njė numėr tė madh koncertesh, shumica tė planifikuar nė Evropė, kryesisht nė Gjermani, Zvicėr, Suedi dhe Danimarkė, por siē edhe pranon, nė asnjė vend nuk e presin mė mirė se nė Maqedoni dhe nė Shqipėri, ku edhe ka numrin mė tė madh tė fansave tė tij. Por shumė shpejt surpriza e tij do tė bėhet e dukshme, pra kėnga e tij e re, e cila do ta sjellė jo vetėm me njė kėngė tė re, por edhe me njė look krejt ndryshe, fakt tė cilin Shpati e ka konfirmuar sė fundmi, duke pohuar se gjithmonė do tė shfaqet ndryshe nė skenė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://wWw.iLiri-de.tk
 
SHPAT KASAPI: Homoseksual? Vetėm Zoti e di se si jam
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Elvana Gjata-Vetem Ty te Kam

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Forumi Kaēanikas :: Informacione & Diskutime te Ndryshme :: Lajmet e Portalit...-
Kėrce tek: