Forumi Kaēanikas
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortaliPortali  Latest imagesLatest images  identifikimiidentifikimi  RegjistrohuRegjistrohu  

 

 Vietnami i jep vizė ZANES, pjesėmarrja, e diskutueshme

Shko poshtė 
AutoriMesazh
K|nG iLiriX
Moderator
Moderator
K|nG iLiriX


Male Numri i postimeve : 222
Age : 33
Location : n'Karrik Perpara Kacaniku.ForumN
Registration date : 26/06/2008

Vietnami i jep vizė ZANES, pjesėmarrja, e diskutueshme Empty
MesazhTitulli: Re: Vietnami i jep vizė ZANES, pjesėmarrja, e diskutueshme   Vietnami i jep vizė ZANES, pjesėmarrja, e diskutueshme EmptyWed Jul 02, 2008 12:29 pm

Vietnami i jep vizė ZANES, pjesėmarrja, e diskutueshme
Vietnami i jep vizė ZANES, pjesėmarrja, e diskutueshme F_zanagf0m_fc6db77
Bukuroshja kosovare, Zana Krasniqi ka fituar vizėn pėr nė Vietnam, por mbetet e diskutueshme pjesėmarrja e saj nė “Miss Univers 2008”, qė mbahet mė 14 Korrik. Fotografi Fadil Berisha, i cili deklaroi vetėm dy ditė mė parė se do tė bėnte ēmos qė Zana tė udhėtonte drejt Vietnamit me njė vizė, por si shqiptare, ia ka arritur qėllimit. “Do Zoti nuk do tė kemi probleme tė tjera gjatė Miss Univers”, ka thėnė pėr mediat fotografi i njohur.Bukuroshes kosovare iu refuzua viza nga autoritetet e Vietnamit me pasaportė tė UNMIK-ut, ēėshtje kjo e cila u zgjidh, falė ndėrhyrjes sė Ambasadės se Shqipėrisė nė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės, ku edhe modelja e njohur ka marrė vizėn me pasaportė shqiptare.
Ndėrkohė, zyra e shtypit e presidentit, ka konfirmuar pėr gazetėn se modelja e njohur Zana Krasniqi ka prej dy vjetėsh pasaportė shqiptare, pra ajo ka nėnshtetėsi shqiptare, status tė cilin e ka fituar nė periudhėn kur ajo ka konkurruar nė Super Model, ku edhe pėrfaqėsoi vendin tonė nė kėtė eveniment tė njohur tė modelimit.
Rreziku
Nga ana tjetėr, autoritetet e Vietnamit kontestojnė pavarėsinė e Kosovės, duke bėrė tė qartė se nuk do tė lejojnė pjesėmarrjen e Krasniqit nė kėtė eveniment. Por duket se pėrveē Vietnamit, qė ka kėrcėnuar se do tė tėrhiqet nga gara, tėrheqjen e ka paralajmėruar, Serbia, Kroacia dhe Bosnja Hercegovina, tė cilat kanė deklaruar se nuk e njohin shtetin e ri tė Kosovės.Por duket se fakti qė Vietnami ėshtė vendi pritės i Miss Univers, nuk mund tė lejojė organizatorėt tė pėrjashtojnė Zana Krasniqin nga gara.
Por duket se pėrpos kėrcėnimeve qė ka bėrė Vietnami dhe tre vende tė tjera pėr tė bojkotuar Miss Univers, presidentja e kėtij evenimenti, Paula Shugart hodhi poshtė deklaratat, duke sqaruar se “Miss Universe Organization” ka marrė vendim qė, pas shpalljes sė pavarėsisė tė Kosovės dhe njohjes sė saj politikisht, nga shumė shtete tė botės, pėrfshirė edhe SHBA-nė, Kosova do tė prezantohet zyrtarisht nė kėtė spektakėl bukurie, madje ka tė drejtė tė pėrfaqėsohet me flamurin, himnin dhe tė gjitha simbolet e saj, nė ēdo aktivitet qė organizohet nga “Miss Universe Organization”. Zana Krasniqi dhe Matilda Meēini, do tė jenė pėrfaqėsueset e Kosovės dhe Shqipėrisė nė “Miss Univers 2008?, qė organizohet nė kryeqytetin e Vietnamit mė 14 korrik.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://wWw.iLiri-de.tk
 
Vietnami i jep vizė ZANES, pjesėmarrja, e diskutueshme
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Forumi Kaēanikas :: Informacione & Diskutime te Ndryshme :: Lajmet e Portalit...-
Kėrce tek: