Forumi Kaēanikas
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortaliPortali  Latest imagesLatest images  identifikimiidentifikimi  RegjistrohuRegjistrohu  

 

 Lirimi i pengjeve e bėn Shakira-n krenare

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin
Admin


Male Numri i postimeve : 262
Location : Kaēanik
Registration date : 24/06/2008

Lirimi i pengjeve e bėn Shakira-n krenare Empty
MesazhTitulli: Lirimi i pengjeve e bėn Shakira-n krenare   Lirimi i pengjeve e bėn Shakira-n krenare EmptyFri Jul 04, 2008 7:01 pm

Lirimi i pengjeve e bėn Shakira-n krenare F.0704044758243_m

Superylli i muzikės pop, Shakira, e ka festuar shpėtimin e ish-kandidates pėr presidente tė Kolumbisė, Ingrid Betancourt, dhe lirimin e 14 pengjeve tjerė, duke thėnė se paqja nė vendlindjen e saj ėshtė e arritshme.

Grupi i pengjeve ishin kidnapuar nga FARC (Fuerzas Armadas Revolucionarias Colombianas) dhe ishin mbajtur tė burgosur pėr gjashtė vite.

Lirimi i pengjeve kishte qenė top-temė e medieve botėrore, ndėrsa Shakira nuk ka hezituar ta quajė lirimin e tyre si njė hap tė madh drejt paqes nė Kolumbi.

“Kjo ėshtė njė ditė historike pėr tė gjithė ne, pėr kėtė vend i cili ka vuajtur aq shumė. Mirėpo sot shohim lot gėzimi tė cilat na bashkojnė nė njė pėrqafim tė. Kolumbia sot ēohet nė kėmbė dhe shikon drejt ardhmėrisė me shpresėn pėr paqe, e cila ėshtė shumė afėr”, ka thėnė kėngėtarja.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Lirimi i pengjeve e bėn Shakira-n krenare
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Forumi Kaēanikas :: Informacione & Diskutime te Ndryshme :: Lajmet e Portalit...-
Kėrce tek: