Forumi Kaēanikas
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortaliPortali  Latest imagesLatest images  identifikimiidentifikimi  RegjistrohuRegjistrohu  

 

 Biznesmeni amerikan i dashuruar nė Sonin

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mr.VisaAri
Admin
Admin
Mr.VisaAri


Numri i postimeve : 305
Location : N`Kaqanik
Registration date : 01/07/2008

Biznesmeni amerikan i dashuruar nė Sonin Empty
MesazhTitulli: Re: Biznesmeni amerikan i dashuruar nė Sonin   Biznesmeni amerikan i dashuruar nė Sonin EmptyFri Jul 04, 2008 2:37 pm

Biznesmeni amerikan i dashuruar nė Sonin
Biznesmeni amerikan i dashuruar nė Sonin F_sonim_ec8e39e
Interneti sot ėshtė mė shumė se njė urė komunikimi. Kėshtu ka rezultuar tė paktėn pėr Soni Malaj. Nė njė anketim nė Internet pėr femrat beqare mė tė bukura, kėngėtarja Malaj ėshtė klasifikuar e para.

Titulli i madh ka tėrhequr jo pak meshkuj. Kaq ka mjaftuar qė nė fotot e kėngėtares tė klikojnė pa fund. E mes tyre edhe njė biznesmen amerikan, i cili ėshtė tronditur nga bukuria e Sonit. Ai ėshtė marrosur kaq shumė sa pasi pa fotot e saj, shkarkoi kėngėt e saj dhe nuk e bėri tė gjatė por u nis nga Shtetet e Bashkuara tė Amerikės, pėr nė Shqipėri nė kėrkim tė ėndrrės.

E ka ndjekur nėpėr koncerte dhe konkluzioni ishte “Soni ėshtė e mrekullueshme”. Jo vetėm e bukur por edhe profesioniste nė muzikė.


Amerikani i dashuruar

Ėshtė kthyer nė njė obsesion pėr tė dhe ka gjetur tė gjitha mundėsitė qė tė lidhet me kėngėtaren. Deri mė tani kjo ėshtė bėrė pėrmes telefonit thonė miqtė e kėngėtares. Amerikani ėshtė ēmendur totalisht pas Sonit. Nga ajo ēfarė tregojnė miqtė e saj, amerikani tė cilit nuk i bėhet i ditur emri ėshtė pronar nė Amerikė i njė kompanie hekuri. “E ka parė pėr herė tė parė nė internet, ka shfaqur interes tė madh pėr tė dhe ka ardhur e ka parė nė koncert. E di qė ėshtė beqare dhe Soni ėshtė e njoftuar pėr kėtė gjė”, tregojnė miq konfidencial tė Sonit, tė cilėve artistja u ka mirėbesuar kėtė komunikim me fansin e saj.

Pas kėsaj kemi komunikuar me kėngėtaren, e cila nuk e ka mohuar njė fakt tė tillė, por edhe ėshtė pėrpjekur tė mos e bėjė tė madh, pasi pėr tė ėshtė thjesht njė fans. “Pas daljes sė klasifikimit nė internet si “Beqarja mė e bukur” kanė qenė tė shumtė njerėzit qė marrin nė telefon, qė kėrkojnė tė kenė njė pikė kontakti por mendoj se kjo ėshtė normale. Nuk ėshtė mė shumė se njė fans pėr mua, pavarėsisht se ēfarė mund tė ėndėrrojė ēdokush”.
Biznesmeni amerikan i dashuruar nė Sonin F_sooonim_24a4825
Sukses dhe bukuri

Nė fakt kėngėtarja Malaj pėrveē se ėshtė e suksesshme nė muzikė ėshtė edhe njė vajzė mjaft bukuroshe. Madje ajo ėshtė ndėr ata persona qė e vlerėson kujdesin pėr veten dhe e shpenzon kohėn pėr tė. Nuk abuzon asnjėherė me veten, qėndron larg alkoolit apo cigareve, ndjek palestrėn rregullisht… Pėrfundimi, njė fizik dhe bukuri qė u ka marrė mendjen jo pakėve. Mes tyre edhe amerikanit, qė nėse vazhdon me kėtė ritėm shumė shpejt ka pėr t’u bėrė pre e gazetave rozė nė Shqipėri.

Lidhja me Florin

Prej pak muajsh kėngėtarja ka dalė nga njė lidhje dashurore me kantautorin Florian Mumajesi. Askush prej tyre nuk e tha shkakun e vėrtetė tė ndarjes dhe miqtė e tyre u treguan mėse besnik duke mos thėnė asgjė pėr kėtė histori. Gjithsesi aktualisht tė dy ish tė dashuruarit janė beqarė dhe po i pėrkushtohen krijimtarisė sė tyre. Madje shumė shpejt Soni do tė na servirė njė surprizė tė re pėr tė gjithė. Nė kohėn e duhur “Bluetooth” do t’ua rrėfejė atė.
Biznesmeni amerikan i dashuruar nė Sonin F_sonimalajm_ef5d4be
KONCERTET


Soni sapo ėshtė kthyer nga Maqedonia ku ka pasur njė koncert pėr shqiptarėt atje. Kėtė verė ajo ka planifikuar nė agjendėn e saj mjaft koncerte, qė nuk do tė jenė vetėm jashtė Shqipėrisė por ndryshe nga viti i shkuar qė nuk ishte mjaft prezente nė qytetet bregdetare shqiptare kėtė vit ajo ka premtuar se do tė jetė me e obliguar ndaj tyre.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Biznesmeni amerikan i dashuruar nė Sonin
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Forumi Kaēanikas :: Informacione & Diskutime te Ndryshme :: Lajmet e Portalit...-
Kėrce tek: