Forumi Kaēanikas
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortaliPortali  Latest imagesLatest images  identifikimiidentifikimi  RegjistrohuRegjistrohu  

 

 Kinemaja, sfida e Agnesa Vuthaj

Shko poshtė 
AutoriMesazh
K|nG iLiriX
Moderator
Moderator
K|nG iLiriX


Male Numri i postimeve : 222
Age : 33
Location : n'Karrik Perpara Kacaniku.ForumN
Registration date : 26/06/2008

Kinemaja, sfida e Agnesa Vuthaj Empty
MesazhTitulli: Re: Kinemaja, sfida e Agnesa Vuthaj   Kinemaja, sfida e Agnesa Vuthaj EmptyWed Jul 02, 2008 12:25 pm

Kinemaja, sfida e Agnesa VuthajKinemaja, sfida e Agnesa Vuthaj U1_Agnesa-Vuthaj
Bukuroshja kosovare Agnesa Vuthaj, e cila mban kurorėn e Miss Albania 2005, pritet qė tė shfaqet sė afėrmi edhe si aktore, pikėrisht nė filmin “Shkallėt”. Nėse deri dje Vuthaj ėshtė shfaqur vetėm si modele, tani ajo ka sprovuar edhe rolin e njė aktoreje nė njė produksion shqiptar, i cili ėshtė njė film me metrazh tė shkurtėr i Qendrės Kinematografike Shqiptare dhe u shfaq tė premten premierė.Vuthaj ka interpretuar nė filmin “Shkallėt”, pėrkrah Margarita Xhepės, Gentian Zenelaj dhe Genc Fugės, njė film me metrazh tė shkurtėr, qė ka pasur nė qendėr njė fabul nga jeta e pėrditshme shqiptare.
Agnesa prej kohėsh nuk ėshtė shfaqur nė asnjė eveniment, pasi ka qenė tejet e impenjuar me projektet jashtė Prishtinės, pikėrisht me Miss Universe Kosova, duke qenė edhe organizatore e kėtij evenimenti sė bashku me fotografin Fadil Berisha.Ndėrkohė pėrpos fushės sė artit prej pak kohėsh Agnesa ka pohuar se i ėshtė futur edhe politikės, duke mbajtur pozicionin e kėshilltares pėr Marrėdhėniet me Publikun pėr ish-kryeministrin e Kosovės, Bajram Rexhepi, i cili aktualisht ėshtė nė krye tė komunės sė Mitrovicės.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://wWw.iLiri-de.tk
 
Kinemaja, sfida e Agnesa Vuthaj
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Forumi Kaēanikas :: Informacione & Diskutime te Ndryshme :: Lajmet e Portalit...-
Kėrce tek: