Forumi Kaēanikas
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortaliPortali  Latest imagesLatest images  identifikimiidentifikimi  RegjistrohuRegjistrohu  

 

 Antonio Banderas ne nje film si shqiptar

Shko poshtė 
AutoriMesazh
K|nG iLiriX
Moderator
Moderator
K|nG iLiriX


Male Numri i postimeve : 222
Age : 33
Location : n'Karrik Perpara Kacaniku.ForumN
Registration date : 26/06/2008

Antonio Banderas ne nje film si shqiptar Empty
MesazhTitulli: Re: Antonio Banderas ne nje film si shqiptar   Antonio Banderas ne nje film si shqiptar EmptyFri Jun 27, 2008 12:56 pm

Antonio Banderas ne nje film si shqiptar Antonio

Antonio Banderas ne nje film si shqiptar

Aktori hollivudian do te shfaqet ne nje film te ri ne rolin e nje hajduti shqiptar. Filmi “My mom’s new boyfriend” pritet te nxije edhe me tej imazhin e shqiptareve qe po sherbejne perhere e me teper si personazhe negative
Filmi mė i ri i Antonio Banderas dhe Meg Ryan titullohet “My Mom’s New Boyfriend”, nė tė cilin Antonio Banderas ka rolin e njė shqiptari. Ėshtė njė komedi, ku midis protagonistėve tė tjerė interpretojnė dhe Selma Blair e Colin Hanks (djali i Tom Hanks). Sipas njoftimeve qe shperndahen nga sajte te ndryshme ne internet nė kėtė film tregohet pėr njė hajdut veprash arti qė interpretohet prej Banderas dhe personazhi ka origjinė shqiptare.

Meg Ryan ėshtė e dashura e shqiptarit nė film, e cila mendohet se bashkėpunon me tė nė kėtė vjedhje, ndaj FBI-ja vendos pėr tė investiguar kėtė ēift. Nė film ēifti viziton njė restorant shqiptar, ku kishte flamuj shqiptarė kudo, raki e shumė elemente tė tjerė tradicionalė shqiptarė.

“I dashuri i ri i mamit” ende nuk ka dalė nė kinema (vetėm nė Spanjė mė 30 prill), por flitet se do tė shfaqet nė ekranin e gjerė kėtė verė. Kjo nuk ėshtė hera e parė qė regjisorėt e filmave nė botė, pėr tė prezantuar subjektet apo rolet e tyre negative, zgjedhin personazhe me origjinė shqiptare. Ne nje nga serite e fundit te “James Bond” flitej perseri per nje personazh negativ nga Shqiperia. Urime Shqiperi! Teksa qeveria po shpenzon miliona per spote televizive ne CNN apo Euronews me ane te te cilave te nxise nje imazh me pozitiv per vendin, ne Hollivud tashme jemi damkosur si kombi i preferuar per prodhimin e hajduteve, krimineleve, vrasesve me pagese dhe mashtruesve.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://wWw.iLiri-de.tk
 
Antonio Banderas ne nje film si shqiptar
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Forumi Kaēanikas :: Informacione & Diskutime te Ndryshme :: Lajmet e Portalit...-
Kėrce tek: