Forumi Kaēanikas
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortaliPortali  Latest imagesLatest images  identifikimiidentifikimi  RegjistrohuRegjistrohu  

 

 Shimizu Mega-City Pyramid | Nje Qytet brenda nje Piramide

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mr.VisaAri
Admin
Admin
Mr.VisaAri


Numri i postimeve : 305
Location : N`Kaqanik
Registration date : 01/07/2008

Shimizu Mega-City Pyramid | Nje Qytet brenda nje Piramide Empty
MesazhTitulli: Shimizu Mega-City Pyramid | Nje Qytet brenda nje Piramide   Shimizu Mega-City Pyramid | Nje Qytet brenda nje Piramide EmptyFri Jul 04, 2008 2:53 pm

Shimizu Mega-City Pyramid | Nje Qytet brenda nje Piramide F_teknologjim_f3f2f76
Ne Tokyo Bay qe ndodhet ne Japoni nje kompani ka propozuar te realizoj nje piramid gjigande, Ajo do te jet 12 here me e madhe se Great Pyramid ne Giza, ne kete piramid masive munden te banojn 750 000 banor.

Nese kjo ndertes masive do te realizohet i bje qe te jet ndertesa me e madhe ne bot e realizur nga njerezit. Struktura e saj do te jet 2004 metra e lart.


Une e kam par vet ne Top Channel, i cili ishte nje dokumentar, dhe u habita.

Aty mund te banojn 750 000 banor dhe nuk do ken nevoj te ken as makina asigjo, gjithcka do te jet pronto ne kete ndertes, nuk do ket aspak ndotje.

U habita kur e pash, por qesht e keqja ne sdo kemi mundesi ta shikojm se planifikohet sipas dokumentarit te mbarohet ne vitin 2100
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Shimizu Mega-City Pyramid | Nje Qytet brenda nje Piramide
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Forumi Kaēanikas :: Informacione & Diskutime te Ndryshme :: Lajmet e Portalit...-
Kėrce tek: