Forumi Kaēanikas
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortaliPortali  Latest imagesLatest images  identifikimiidentifikimi  RegjistrohuRegjistrohu  

 

 Hyundai-Kia nė mesin e pesė prodhuesve tė parė tė botės

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin
Admin


Male Numri i postimeve : 262
Location : Kaēanik
Registration date : 24/06/2008

Hyundai-Kia nė mesin e pesė prodhuesve tė parė tė botės Empty
MesazhTitulli: Hyundai-Kia nė mesin e pesė prodhuesve tė parė tė botės   Hyundai-Kia nė mesin e pesė prodhuesve tė parė tė botės EmptyFri Jul 04, 2008 2:45 pm

Hyundai-Kia nė mesin e pesė prodhuesve tė parė tė botės F.0704042856258_m

Me shitje globale prej 3.961.629 modeleve gjatė vitit tė kaluar, grupimi automobilistik Hyundai-Kia ėshtė bėrė prodhuesi i pestė mė i madh nė botė.

'Gjatė disa vjetėve tė fundit kemi investuar shumė mund nė prodhimet tona dhe ai mė nė fund ėshtė shpaguar. Nė tė ardhmen Kia do tė fokusohet nė prodhimin e automjeteve kualitative dhe dizajnit kulminant tė gjeneratės sė re, tė dedikuara pėr vozitėsit me zemėr tė re nė mbarė botėn. Nė vitet qė pasojnė do tė mundohemi tė implementojmė pėrmirėsime tė pandėrprera nė fushėn e kualitetit, dizajnit, ekologjisė dhe inovacionit', ka pėrfunduar ai.

Qė prej themelimit tė grupimit nė vitin 1999, kur vendin e presidentit e ka marrė pėrsipėr Mong-Koo Chung, grupimi ka shėnuar rritje rekorde. Nga vendi i 11, tė cilin e ka arritur atė vit, ka arritur nė vendin e lakmueshėm tė pestė. Nėn udhėheqjen e Chungut grupimi ka pėrshpejtuar dhe globalizuar operacionet si dhe ka hapur fabrika tė reja nė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės, Kinė, Indi, Sllovaki, Ēeki, Rusi dhe Brazili.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Hyundai-Kia nė mesin e pesė prodhuesve tė parė tė botės
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Nese doni me morr ngoogle najsen qe osht me pare ktu e merrni pa pare

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Forumi Kaēanikas :: Informacione & Diskutime te Ndryshme :: Lajmet e Portalit...-
Kėrce tek: