Forumi Kaēanikas
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortaliPortali  Latest imagesLatest images  identifikimiidentifikimi  RegjistrohuRegjistrohu  

 

 Askund pa mbrojtje

Shko poshtė 
AutoriMesazh
K|nG iLiriX
Moderator
Moderator
K|nG iLiriX


Male Numri i postimeve : 222
Age : 33
Location : n'Karrik Perpara Kacaniku.ForumN
Registration date : 26/06/2008

Askund pa mbrojtje Empty
MesazhTitulli: Askund pa mbrojtje   Askund pa mbrojtje EmptyThu Jul 03, 2008 3:30 pm

Askund pa mbrojtje F.0703031355829_m

Sipas hulumtimit tė kryer nga McAffe, njėri prej prodhuesve mė tė njohur tė softuerėve antivirus, ju do tė merrni sė paku 70 e-maila spam gjatė ditės nėse shfletoni internetin pa mbrojtje pėrkatėse. E nėse jetoni nė Angli, atėherė jeni nė rrezik edhe mė tė madh.
McAfee i ka gjetur 50 njerėz nė mbarė botėn dhe i ka lutur qė tė shfletojnė internetin njė muaj me radhė pa filtra pėr spam.

Eksperimenti ka treguar se njerėzit nė Britani tė Madhe kanė mė sė shumti gjasa tė jenė cak i spamerėve nigerianė dhe e-mailave pornografikė.

Njė britanik gjatė kohės sė eksperimentit ka pranuar madje 5.414 e-maila spam.

Tema mė e popullarizuar e spamit edhe mė tutje mbetet paraja, si nė rastet e kredive ashtu edhe nė dhėnien e kartelave tė kreditit.

Duket se spami ėshtė njė dukuri e paevitueshme me tė cilėn do ta duhet tė pėrshtatemi dhe tė jetojmė me tė. Tė shpresojmė se McAfee do t’i shfrytėzojė rezultatet e kėtij hulumtimi nė mėnyrėn mė tė mirė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://wWw.iLiri-de.tk
 
Askund pa mbrojtje
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Forumi Kaēanikas :: Informacione & Diskutime te Ndryshme :: Lajmet e Portalit...-
Kėrce tek: