Forumi Kaēanikas
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortaliPortali  Latest imagesLatest images  identifikimiidentifikimi  RegjistrohuRegjistrohu  

 

 Dacia e re Logan e ridizajnuar nė bazė tė Sanderos

Shko poshtė 
AutoriMesazh
K|nG iLiriX
Moderator
Moderator
K|nG iLiriX


Male Numri i postimeve : 222
Age : 33
Location : n'Karrik Perpara Kacaniku.ForumN
Registration date : 26/06/2008

Dacia e re Logan e ridizajnuar nė bazė tė Sanderos Empty
MesazhTitulli: Dacia e re Logan e ridizajnuar nė bazė tė Sanderos   Dacia e re Logan e ridizajnuar nė bazė tė Sanderos EmptyThu Jul 03, 2008 3:29 pm

Dacia e re Logan e ridizajnuar nė bazė tė Sanderos F.0703013535576_m

Sapo na paraqiti kompaktin e ri Sandero, Dacia ka vendosur tė rifreksojė modelin me tė cilin para katėr vjetėsh ka filluar shtegtimin e vet drejt majave tė automjeteve tė lira – Logan.
Ridizajnimi i Loganit nė asnjė mėnyrė nuk ka ardhur herėt sepse nė bazė tė tij tashmė janė krijuar MPV e Pick-up, dhe kjo ėshtė bėrė qė Logani i ri tė ndjekė linjat moderne tė Sanderos.

Maska e pėrparme mu pėr kėtė ėshtė ridizajnuar nė bazė tė Sanderos me drita tė reja tė pėrparme dhe pjesė tė kromuara. Edhe nga brenda Logani i ri ėshtė pėrshtatur duke u bazuar nė pamjen dhe komoditetin e Sanderos.

Pėrderisa nga ana teknike Logan mbetet i pandryshuar, e vetmja gjė qė i ėshtė shtuar ėshtė funksioni elektronik gjatė frenimit
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://wWw.iLiri-de.tk
 
Dacia e re Logan e ridizajnuar nė bazė tė Sanderos
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Forumi Kaēanikas :: Informacione & Diskutime te Ndryshme :: Lajmet e Portalit...-
Kėrce tek: