Forumi Kaēanikas
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortaliPortali  Latest imagesLatest images  identifikimiidentifikimi  RegjistrohuRegjistrohu  

 

 Peugeot kthen nė jetė 504 kupe

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Mr.VisaAri
Admin
Admin
Mr.VisaAri


Numri i postimeve : 305
Location : N`Kaqanik
Registration date : 01/07/2008

Peugeot kthen nė jetė 504 kupe Empty
MesazhTitulli: Peugeot kthen nė jetė 504 kupe   Peugeot kthen nė jetė 504 kupe EmptyThu Jul 03, 2008 3:24 pm

Peugeot kthen nė jetė 504 kupe F_pegoom_9939b87
Sipas shefit tė ri tė dizajnit Jerome Gallix, nga Peugeot na kanė lėnė tė kuptojmė se gjatė disa viteve tė ardhshme planifikojnė rifreskimin e linjave tė modeleve tė tyre, mirėpo edhe sjelljen e disa automjeteve tė tėrėsisht tė reja.
Nė intervistėn e tij tė fundit dhėnė gazetarėve francezė Gallix ka pranuar se modeli i parė i rinuar i Peugeot do tė jetė trashėguesi i kupesė 504, i cili sipas dimensioneve do tė duhej tė ishte i afėrt me modelin 407, me dizajn dukshėm mė dramatik. Platformėn pėr kupenė e re Peugeot do ta huazojė nga Citroėni C5.

Nė tė njėjtėn kohė, dizajnuesi francez ka konfirmuar se ėshtė adhurues i madh i modeleve bazė tė 204 e 205 dhe se Peugeot pėr shkak tė rregulloreve ēdo ditė e mė tė rrepta pėr emetimin e gazrave nė tė ardhmen do tė duhet tė kthehet ka prodhimi i automjeteve edhe mė tė vogla dhe mė lehta.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Peugeot kthen nė jetė 504 kupe
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Forumi Kaēanikas :: Informacione & Diskutime te Ndryshme :: Lajmet e Portalit...-
Kėrce tek: