Forumi Kaēanikas
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortaliPortali  Latest imagesLatest images  identifikimiidentifikimi  RegjistrohuRegjistrohu  

 

 Publikohet lista e domeneve mė tė rrezikshėm

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin
Admin


Male Numri i postimeve : 262
Location : Kaēanik
Registration date : 24/06/2008

Publikohet lista e domeneve mė tė rrezikshėm Empty
MesazhTitulli: Publikohet lista e domeneve mė tė rrezikshėm   Publikohet lista e domeneve mė tė rrezikshėm EmptyThu Jul 03, 2008 1:38 am

Ekspertėt e kompanisė pėr siguri, McAfee kanė publikuar njė raport jashtėzakonisht tė thuktė pėr rrezikun potencial i cili u kėrcėnohet njerėzve tė cilėt shėtisin nėpėr internet kur vizitojnė domene tė caktuara.Si domenet mė tė rrezikshme, nė tė cilėt mė sė shpeshti mund tė sulmohet kompjuteri, McAfee ka theksuar .hk (Hong Kong), .cn (Kina) dhe .info. Nga tė gjithė domenet .hk tė cilėt McAfee i ka analizuar, 19.2 pėr qind e tyre janė potencialisht tė rrezikshėm pėr vizitorėt, derisa rreziku nė .cn domenin ėshtė 11.8 pėr qind, derisa .info ėshtė i treti me 11.7 pėr qind.

Nga domenet tjera, rrezik i madh kėrcėnon nga ai rumun .ro, ku mund tė infektoni kompjuterin nė 6.8 pėr qind, si dhe atij rus .ru ku rreziku ėshtė gjashtė pėr qind.

Si domeni mė i sigurt ka dalė tė jetė .gov.

Ky ėshtė viti i dytė me radhė qė kompania McAfee publikon raportin e vet tė emėruar ‘Mapping the Mal Web’, derisa ky i sivjetmi ėshtė bėrė me njė mostėr prej 9.9 milionė hapėsirave tė uebit nė mbarė botėn.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Publikohet lista e domeneve mė tė rrezikshėm
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Forumi Kaēanikas :: Informacione & Diskutime te Ndryshme :: Lajme nga Interneti-
Kėrce tek: