Forumi Kaēanikas
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortaliPortali  Latest imagesLatest images  identifikimiidentifikimi  RegjistrohuRegjistrohu  

 

 Gjeneratė e re VW Breshkės

Shko poshtė 
AutoriMesazh
K|nG iLiriX
Moderator
Moderator
K|nG iLiriX


Male Numri i postimeve : 222
Age : 33
Location : n'Karrik Perpara Kacaniku.ForumN
Registration date : 26/06/2008

Gjeneratė e re VW Breshkės Empty
MesazhTitulli: Gjeneratė e re VW Breshkės   Gjeneratė e re VW Breshkės EmptyThu Jun 26, 2008 6:17 pm

Gjeneratė e re VW Breshkės 18837582fe7


Breshka aktuale ėshtė nė shitje qė dhjetė vite, prandaj i ka ardhur koha pėr tė shkuar nė pension, sė paku sipas trendit bashkėkohor tė jetėgjatėsisė sė automjeteve.
Pritet qė gjenerata e re tė arrijė deri nė vitin 2011, derisa nga Volkswagen kanė paralajmėruar se do tė prodhohet nė Meksikė, njėjtė sikur gjenerata aktuale, edhe pse mbetet e hapur mundėsia edhe pėr lokacione tjera.

Breshka e re, pos versionit standard dhe kabriolet, do tė jetė nė shitje edhe si version Spider pa kulm.

Tani pėr tani vetėm supozohet se si do tė duket, por ėshtė e sigurt se do tė marr shumė detaje nga stili i familjes UP!, si dhe siluetėn klasike tė Breshkės. Pėrmendet edhe versioni i saj i mundshėm pėr terren (off-road).

Gjeneratė e re VW Breshkės 82969909jj8


Platformėn, natyrisht, e merr nga gjenerata e Golfit VI, dhe si rrjedhojė do tė jetė mė e madhe se modeli aktual, qė veēmė ėshtė bėrė traditė tek zhvillimi i trashėguesve.

Pėrndryshe, dizajni do tė bėhet nė Amerikė, respektivisht nė Kaliforni, qė nėnkupton se ky treg do tė ketė prioritet.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://wWw.iLiri-de.tk
 
Gjeneratė e re VW Breshkės
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Forumi Kaēanikas :: Informacione & Diskutime te Ndryshme :: Lajmet e Portalit...-
Kėrce tek: