Forumi Kaēanikas
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortaliPortali  Latest imagesLatest images  identifikimiidentifikimi  RegjistrohuRegjistrohu  

 

 Si tja rrisim zerin telefonit Samsung E250

Shko poshtė 
AutoriMesazh
TrImChe-3Nt
V.I.P
V.I.P
TrImChe-3Nt


Male Numri i postimeve : 64
Age : 31
Registration date : 07/08/2008

Si tja rrisim zerin telefonit Samsung E250 Empty
MesazhTitulli: Si tja rrisim zerin telefonit Samsung E250   Si tja rrisim zerin telefonit Samsung E250 EmptySat Aug 30, 2008 4:05 pm

Se pari duhet ta shkruajm kete: *#0206*8378# --> (qiky 8378 ne telefon jepet si ---- pasi eshte kod, dmth. eshte passwordi * por telefoni na i paraqet vetem si vija) ----
Pasi te na hapet TEST MODE.... shkojme aty tek opcioni i dyte (H/W test), pasi te hapet kjo ne shkojme te opcioni i tret i cili eshte Audio Settings, Pas kesaj shkojm tek opcioni i trembedhjet IIS Normal2.
Kur te hyjm ne IIS Normal2 do t'na hapet nje box ku jan 3 mundesi. Ear gain, HFR gain dhe Rx vol.
Hyjm aty tek opcioni i tret Rx Vol. edhe do ti shohim 14 levelet e zerit. Shkojme tek e fundit, pra tek level i 14 edhe e shohim nje shifer 1850. Pra ky eshte limiti i cili eshe i cili eshte i parapar nga prodhuesit, e nderrojme dhe ja vejme nje shifer tjeter sa do, por jo shum.. Preferohet qe me e larta te jet 2850-3000.

Provone ju qe keni Samsung E250 dhe e shihni qe do ti rritet zeri.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://wWw.TrImChe-3Nt.Co.Cc
 
Si tja rrisim zerin telefonit Samsung E250
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Forumi Kaēanikas :: Kacaniku ToolBox :: Tutorials-
Kėrce tek: