Forumi Kaēanikas
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
ForumForum  PortaliPortali  Latest imagesLatest images  identifikimiidentifikimi  RegjistrohuRegjistrohu  

 

 Si mundeni te beni Crack ne Admin PW

Shko poshtė 
AutoriMesazh
TrImChe-3Nt
V.I.P
V.I.P
TrImChe-3Nt


Male Numri i postimeve : 64
Age : 30
Registration date : 07/08/2008

Si mundeni te beni Crack ne Admin PW Empty
MesazhTitulli: Si mundeni te beni Crack ne Admin PW   Si mundeni te beni Crack ne Admin PW EmptyThu Aug 28, 2008 4:45 pm

Nese nuk kemi qasje te Adminit dhe te drejta te Adminit, si mundeni te beni Crack ne Admin PW, ku me fjalen Crack po mendoj qe ta lexoni apo me mir te them ta deshifroni Passin e Adminit, me te drejta te nje Useri te thjesht?????

Ja pergjegjeja !

Hack passwordin e Windows
Nga Tr|mCh3`3Nt


Shtrohet pyetja?

Cr4ck apo Reset, mbishkrim (Overwritte) apo qka te duash...
Se pari ju duhet te mendoni, se a deshironi te beni mbishkrimin e Passwordit , apo te beni Crack (deshifrimin, dekodimin)
Nese ju deshironi qe Passwordin ta ndryeshoni , mbishkruani , ateher ju preferoj nje kerkim me Google (ntpasswd).
dhe qdo gje kryhet shum shpejt, apo te perdorni metoden qe kam postuar me par ne foruma te ndryshem.

Windowsi ruan Passwordin ne nje Fajll te quajtur SAM. SAM do te thot Security Account Manager.
Fajlli gjindet nen windows\system32\config. ne kete Fajll jan te gjith Userat dhe Passwordat te ruajtur encrypted.
Paswordat duken ne kete fajll disi keshtu: 7G F9 IL G9 VG J8 56 G4 2L.
Natyrisht nuk mjafton qe kete fajll keshtu ta fusin thjesht ne rubriken ku shkruhet Logon Passwordi ne Windows wellcome page,
se pari ne duhet ate ta Crackojm.


Ne Windows 2000 dhe XP Professional ka nje funkcion qe quhet Encrypted File System (EFS).
Nese ky funkcion eshte i aktivuar dhe ju thjesht e mbishkruani Password, ateher ju mund te hyni brenda (logon)
mirpo ju nuk mundeni ta hapni fajlin (EFS) dhe ta lexoni apo ta dini se si eshte Passwordi, keshtu qe vellau i juaj apo dikush tjeter do ta dinte
qe ju keni manipuluar Passwordin, dhe se ne kete rast ju keni bere vetem nje Password Hack, e jo Crack.

Crack Passwordin

Se pari ju nevoitet nje version i Knoppix.
Knoppix eshet nje version i Linuxit rreth 600 MB te cilen thjesht e SHKARKON dhe djeg ne CD dhe nga aty e starton, pra nuk ju nevoitet innstalimi
Pra shkarko Knoppix dhe djege ne CD, fute CD ne CD Room dhe starto Kompjuterin
Posa te hyni ne LInux, fute USB Key (Memory Stick) ne kompjuter , nese nuk ke USB ne PC ateher perdor Disket (Flopy). dhe shko ne Direktoriumin
C:\wimdows\system32\config
Ketu kopjo te gjith Fajllin ne USB apo Flpoy . Mos provo ta hapesh Fajllin ( File) "config" ngase windowsi nuk ju len me te hyni posa ta dikton se dikush ka provuar ta hap kete
fajll.
Tani kthehuni tek Windowsi prap.
Ketu kam nje pershkrin rreth nje programi te ashtuquajtur SAMinside
SAMinside merr apo nxjerr passwordin e coduar nga SAM fajll.
tani kemi passwordin e versionit te coduar, mirpo si te vijm deri te passwordi i versionit te decoduar apo deshifruar?
Ketu keni nevoj per LC4. LC4 starton nje fjalorė (word list) Attake, pastaj shkon ne nje Brute Force Attake.
Mbas nje kohe te gjat programi ju jep Passwordin e deshifruar. Kjo koh mund te zgjas shum, mvaret nga shpejtsia
e Processorit te PC, te nje PC me 1 GHZ Processor dhe 256 MB Ram i nevoitet LC4 rreth 30 Or nje password 8 shifror nga nummrat dhe shkronjat
ta deshifron. Pra eshte mir ta kesh nje PC ta shpejt keshtu qe te mos pritesh qa shum Wink


Eshte legal dhe e ndaluar te besh Hack apo Crack ne Passworda
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://wWw.TrImChe-3Nt.Co.Cc
 
Si mundeni te beni Crack ne Admin PW
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» si mundeni me gjejt se ku eshte prodhuar tel i juaj ?

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Forumi Kaēanikas :: Kacaniku ToolBox :: Tutorials-
Kėrce tek: